1. Przejdź do nawigacji
  2. Przejdź do treści

Korzystanie z zasobów portalu jest bezpłatne. Aby korzystać z portalu zaloguj się.

O PORTALU

E-terapie to nowoczesny portal internetowy wspierający proces rehabilitacji, który został stworzony dla bardzo 
szerokiej grupy odbiorców pod kierownictwem  specjalisty neurologa i rehabilitacji medycznej 
prof. dr hab. n. med.
Józefa Opary,
 eksperta w dziedzinie rehabilitacji  dr n. wf. Barbary Janoty, fizjoterapeuty mgr Katarzyny Orkiszewskiej Mokry oraz logopedy mgr Marii Matuszkiewicz.

E-terapie przedstawiają bezpieczne, łatwe i skuteczne rozwiązania dla potencjalnych pacjentów w przypadku zaistnienia zjawiska chorobowego. Podejmowane działania z własnej inicjatywy poprzez wybór naszej platformy, mają pomagać, wpływać na zatrzymanie i usuwanie skutków chorobowych, działać profilaktycznie a także minimalizować koszty opieki zdrowotnej.

Portal stwarza Państwu dostęp do ponad tysiąca gotowych filmów instruktażowych z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi w różnych dziedzinach medycyny i rehabilitacji. Każdy użytkownik wybierając konkretną terapię ma dostęp do poszczególnych zestawów zawierających sesje z ćwiczeniami, krótkim ich opisem oraz dodatkowymi wskazówkami pomagającymi w ich wykonywaniu.

Proponowane zestawy ćwiczeń są bezpieczne, proste i przeznaczone do wykonywania w warunkach domowych.
Wykorzystywane w filmach instruktażowych przybory i przyrządy są tanie, łatwo dostępne, a w większość z nich stanowi podstawowe wyposażenie każdego domu. Każdy użytkownik ma możliwość wyboru i dostosowania odpowiedniego zestawu do rodzaju i stopnia ciężkości swojego schorzenia, wybierając konkretny zestaw w odpowiedniej skali trudności.

Ponadto istnieje możliwość stworzenia indywidualnego treningu, ustalając przy tym szczegółowe jego parametry: ilość powtórzeń, serie i przerwy. Ćwiczenia wykonywane zgodnie z zaleceniami, z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań, z pewnością wydatnie przyspieszą proces rehabilitacji a dodatkowo zapewnią kompleksowość procesu leczenia.

 

Zapraszamy serdecznie